Stylish, narrow keyboard for the fast and convenient input of data on the PC or notebook
Elegant, slim design: the perfect symbiosis of functionality and style for any desk
Scissor keys distribute the key pressure evenly and precisely and therefore ensure intuitive, fluid and quiet typing
Whisper-quiet keys for undisturbed and relaxed working
Activate with Fn: control multimedia functions via the secondary assignment of F keys - without having to use the tedious route of system settings
Laser-etched buttons for a high resistance to wear
Fast, easy cleaning and pleasant typing thanks to flat, individually positioned keys
The full-format keypad provides you with the full-sized, familiar keyboard standard
| Colour | Black/Grey |
| Keyboard Layout | QWERTY (romanian) |
| Line | KC-700 |
| Shade of colour | Anthracite, Black |
| Connection | USB-Typ-A-Plug |
| Connection | Cables |
| Compatible operating systems | MAC OS 10.10 or higher/Windows 11/10/8/7 |
| Special features | Remote keys/ Silent keys |
| Key label | Laser engraving |
| Key technology | Scissor mechanism |
| Model | Slimline Keyboard |
| Number of Keys | 105 |
| Cable Length | 180 cm |
| Depth | 13.5 cm |
| Height | 2.3 cm |
| Width | 43.9 cm |