Stylish keyboard/mouse set for all everyday computer tasks
High-resolution optical sensor ensures precise and smooth control of the mouse cursor
Activate with Fn: control multimedia functions via the secondary assignment of F keys - without having to use the tedious route of system settings
| Colour | Black |
| Keyboard Layout | QWERTY (romanian) |
| Shade of colour | Black |
| Connection | USB-Typ-A-Plug |
| Compatible operating systems | Windows 11/10/8/7 |
| DPI-Range | 1000 |
| Special features | Folding feet/Remote keys |
| Key label | Printing with UV protection |
| Key technology | Rubber Dome |
| Model | Full format keyboard/Right and left handed/Standard Mouse |
| Mouse - Keys | Standard |
| Number of Keys (Keyboard) | 105 |
| Number of Mouse Buttons | 3 Buttons incl. Scroll Wheel |
| Sensors | Optical |
| Cable Length | 140 cm |
| Dimension Keyboard W x H x D | 44.9x2.2x15.1 cm |
| Keyboard Weight | 510 g |
| Dimension Mouse W x H x D | 6.3x3.2x9.9 cm |
| Mouse Weight | 76 g |
| Set Contents in Pieces | 2 |