| Colour | Black |
| Keyboard Layout | QWERTY (romanian) |
| Shade of colour | Black |
| Connection | Cables |
| Connection | USB-Typ-A-Plug |
| Compatible operating systems | Windows 11/10/8/7 |
| Special features | Folding feet/ Separate multimedia buttons/ Splash protection |
| Key label | Laser engraving |
| Key technology | Rubber Dome |
| Model | Full format keyboard |
| Number of Keys | 108 |
| Cable Length | 180 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Width | 45.5 cm |