Procesul de învățare simplificat: ușor de programat, printr-o apăsare mai lungă a butonului de pe prizele radio
Prize radio cu comutator: comutatorul manual practic facilitează în plus întreruperea alimentării cu energie electrică, fără a fi necesară deconectarea
Cu o protecție suplimentară la atingere, pentru a evita contactul accidental
| Culoare | Alb |
| Nuanța culorii | Alb |
| Conexiune | Priză cu împământare |
| Tip conector de alimentare | Type F, CEE 7 / 4 (Germany) |
| Transmiterea semnalului | Fara Fir |
| Frecvență | 433 MHz |
| Gamă | 30 m |
| Clasa de protecție IP | IP20 (Dry Rooms) |
| Extra | Remote Controls |
| Funcţie suplimentară | Channel changeable |
| Încărcare maximă | 3500 W |
| Număr de conectori Radio | 2 |
| Particularitate individuală | With increased Contact Protection |
| Poate fi estompat | Nu |
| Înălţime | 11,5 cm |
| Lăţime | 5,5 cm |
| Profunzime | 3,5 cm |
| Consum standby = | 1 W |
-