Transfer de date High Speed de până la 480 Mbps
Comutatorul de pornire/oprire permite utilizarea aparatelor cu economie de energie
Topside Socket permite introducerea simplă şi uşoară a USB Device pe latura superioară.
Afişajul cu LED-uri oferă informaţii referitoare la statutul perifericelor.
Distanța mare între mufe permite conectarea fără probleme și a unor ștecăre late
Protecția optimizată contra îndoirii prin materiale flexibile împiedică ruperea cablului
Materialele și prelucrarea de înaltă calitate asigură o calitate excelentă a transferului
| Culoare | Negru |
| Linie de produse | Essential Line |
| Nuanța culorii | Negru |
| Calitate | Esențial |
| Cablu de conectare | Integrat |
| Conexiune | Mufa USB-A |
| Detalii conexiune | 4x USB-A / USB 2.0 / max. 480 Mbit/s |
| Standard USB | USB 2.0 |
| Model | Alimentat din magistrală |
| Număr de conexiuni | 4 |
| Înălţime corp | 1,9 cm |
| Lăţime corp | 11,5 cm |
| Lungimea cablului | 1,8 m |
| Profunzime corp | 3,4 cm |